Otevření nového studia

Žhavou novinkou, o které už mluví celá škola, je otevření nové multimediální učebny. Bývalá kmenová učebna teorie (KU5) se proměnila v prostorné studio (ST) s profesionální technikou pro fotografování, natáčení videí a snímání zvuku. A to se ví, naši žáci jej hned začali využívat naplno. 

Jako první si techniku ve studiu vyzkoušela žákyně druhého ročníku – Patricie Petřeková. Co tam fotila a s kým pro Vás však zůstane ještě chvíli tajemstvím. Vše vám odhalíme v nově připravovaném školním magazínu, který vyjde již příští týden. 

V pátek pak byl ve studiu doslova nával. Nejprve v něm řádili třeťáci a poté se jej zmocnili, žáci čtvrtého ročníku. Při natáčení si důkladně vyzkoušeli roli režiséra, zvukaře, osvětlovače, fotografa a někteří dokonce i herce či modela. Výsledek jejich snažení uvidíte již brzy na webu školy. Při natáčení byli nápomocní i žáci oboru Návrhářství oděvů druhého a čtvrtého ročníku, kteří poskytli šaty a doplňky z vlastní produkce.

Vybavení studia postupně vylepšíme tak, že jej nebude možné rozeznat od studií, které mají televizní štáby. Již nyní je však vybaven foto pozadím (včetně zeleného plátna pro natáčení videí), trvalými světly s regulací teploty a intenzity světla, zábleskovými světly se softboxy, specializovanými mikrofony, studiovými a 4K kamerami a samozřejmě profi fotoaparáty. Nechybí ani různé příslušenství – od stativů, přes stabilizátory až po odrazové desky. Žáci si zkrátka prakticky vyzkouší vše, co je může potkat v zaměstnání a to s vybavením, které běžně firmy používají.