2. GD/IL na exkurzi v tiskárně CPC

ZZNM EXKRZE 2. GD-IL do CPC. LOL

V pondělí 6.6. se vydali žáci 2. ročníku GD-IL na exkurzi do jedné z největších tiskáren v Česku, a to Czech Print Center. 

Tiskárna s bohatou historií sídlí od naší školy jen 16 minut autobusem! Cestou jsme viděli policejní auta, která jezdila kolem autobusu na svou stanici, a my si představovali, že jedou pro někoho z nás. 🙂

Po vystoupení z autobusu u Tesca v Hrabové, kde se začíná průmyslová zóna, jsme se prošli necelý kilometr směrem do centra této zóny. Po cestě se nikdo neztratil, ani pan učitel Sojka, který nás zde doprovázel.

Když jsme dorazili k samotnému komplexu tiskárny, odložili jsme si na recepci batohy, abychom je po celé budově nemuseli nosit sebou. Při čekání na pana průvodce nás paní recepční seznámila s kantýnou, kam se nejeden spolužák při čekání uchýlil. 🙂

Náš průvodce, pan Martinek, nás nejprve seznámil s historií tiskárny a s materiálem, který jejich závod tiskne. Pro zajímavost, pobočka v Hrabové tiskne noviny pro Ostravu i pro zbytek Moravy a Slezska.

Prohlídka trvala asi hodinu, a krom křížovek, které jsme dostali darem, jsme si s sebou odnesli spoustu informací. Kupříkladu, věděli jste že role papíru, na nějž se v tiskárně tiskne je měří až 20 kilometrů? To je víc, než od naší školy do Frýdku-Místku.

Prohlédli jsme si všechny možné stroje, a práci, která se v tiskárně dělá. Od rotačních strojů, které tisknou noviny, až ke kontrole vytištěné barvy v katalogu. Exkurze byla zajímavý zážitek, a s trochou štěstí nebude moje třída jediná, která si tuto exkurzi zažije. (myslím, že by tam měli jít ještě třeťáci)

A na závěr samozřejmě nemohla chybět ani fotka z akce.

Napsala: Adéla Staňková