24 Hodin

29. dubna byli žáci třetích ročníků 24 hodin po škole, a to dokonce dobrovolně! Co tam dělali?

V pátek 29. 4. 2022 proběhla historicky první akce 24 Hodin. O co šlo? Žáci třetích ročníků zůstali ve škole přes noc a tvořili v týmu rozsáhlý projekt od začátku až do konce. Výsledkem jsou dva krátké filmy a jedna grafická novela. Ti z vás, co dorazili v sobotu na premiéru je již viděli a ti ostatní mají možnost shlédnout filmy a prohlédnout novelu teď.

Celou akci mapovala naše šéfredaktorka Petra Javorková a sdílela ji s vámi na školním Facebook a Instagram profilu, kde najdete další videa a Stories z akce. Tak přejeme příjemnou podívanou a už se těšíme na příští ročník!

Školnice: Smrt po hodině

Představte si, že ve škole najdete telefon, který nikomu nechybí… A pak na něj začnou chodit podivné zprávy..

Maturita: Po škole!

Maturita je horor sama o sobě. O to víc ve škole, kde maturanti každý rok mizí za podivných okolností.

Grafická novela: 5 úkolů pro Herkula

Ano, ano, my víme, původně bylo úkolů 12, ale ze třetího ročníku oboru Grafický design se našlo pouze pět odvážných žáků, kteří se akce zúčastnili… A tak jsme museli improvizovat 🙂

Zajímavosti:

  • Každý z 5 designérů ztvárnil jeden z úkolů, kterými Herkules dokazoval své hrdinství. Můžete tak vidět 5 různých grafických stylů.
  • Tím, jak se úkoly stávaly stále těžšími, vizuální stránka novely temní a dotváří celkovou atmosféru.
  • Designéři museli sestavit improvizovaný příběh, rozfázovat si práci, navrhnout a realizovat jednotlivé úkoly, připravit k tisku, vytisknout, ořezat, použít metalickou ražbu, zaoblit rohy, svázat a odprezentovat.
  • A k tomu ještě pomáhali svým spolužákům, kteří točili filmy a dělali jim kompars.
  • Byly to nervy, ale výstup je pecka!

A tady je ještě pár momentek: