Jak neusnout ve škole

Vyučování, hlavně to odpolední, bývá náročné.. Zkuste těchto pár tipů pro lepší výdrž.

Všichni to známe, je už odpoledne a probíraná látka v dějáku nebo čeština vám dává pěkně zabrat. Ale, zvednout se a odejít prostě nemůžete, takže co je další logická možnost? Ano, je to spánek! Jenže, spát v hodině taky nemůžete, tedy, pokud neumíte usnout přes ruch ve třídě a neustálý výklad učitele. Místo toho, je lepší raději najít lepší způsob, jak se zabavit. A ti z vás, co raději hrají hluboko do noci Black Desert nebo Dead by Daylight, jsou mrtví už od rána. Máme pro vás zdravější alternativy, než do sebe v jednom kuse lít energeťáky…

01 Vyspěte se o volné hodině!

Tento tip má pouze dvě nevýhody. Zaprvé, hluční kamarádi vás nenechají spát a chtějí si s vámi povídat. Zadruhé, pokud nemáte svačinu a nezeptáte se čerstvějšího kamaráda, než jste vy, zda vám pro něco skočí do Hrušky nebo Avionu, jste jednoduše o hladu. Rozhodně je to ale lepší alternativa než spaní v hodině (a naštvání vyučujícího).

02 Řekněte kamarádovi, ať vás za každou cenu udrží vzhůru

Toto jsou dva life-hacky v jednom, protože zjistíte, jak dobré kamarády máte. Berte to jako zkoušku důvěry, protože nevíte, zda vás kamarád nepolije ledovou vodu, když začnete zavírat oči. Ale pokud se takto stane, budete si za to moct sami, jelikož jste se svěřili do rukou osobě, která své úkoly bere velmi vážně. Jestli patříte mezi hráče a chcete si to celé okořenit, vsaďte se třeba o pajdu.

03 Uvařte si šálek kávy nebo čaje

Ne nadarmo máme ve škole rychlovarnou konvici. Káva je zdravější alternativa energetických nápojů, a pokud je vám 18 let je vše v pořádku. Takže, pokud nevidíte někoho, jak si dělá v konvici na oběd párky, a jestli vám nevadí si sebou nosit termosku s teplou kávou/čajem a ingredience, na co čekáte? Jediné nebezpečí pak je, že vám někdo ze spolužáků ukradne horkou vodu před očima.

04 Zahrajte si hru

Jedna možnost je napsat si fráze, které vyučující ve svém výkladu používá celkem často, a spočítat, kolikrát každou frázi použijí. Ke každé frázi si můžete napsat nějakou hodnotu, třeba počet dřepů, které si o přestávce uděláte. Cvičení vás jistě probere, to je tutovka. Okysličí a rozpohybuje se vám krev v těle a probudí se i mysl. (PS: Zkuste zkombinovat s vyvětráním třídy nebo procházkou po chodbě, kde je chládek.)

05 Přineste si něco, čím se zabavíte

Skvělým prostředkem jak se zaměstnat a nevyrušovat výuku jsou antistresové hračky. Ale jelikož dokáží být velmi nakažlivé, připravte se, že vaši stejně unavení kamarádi si ji budou chtít půjčit (na dobu neurčitou). Proto buďte připraveni si jich buď přinést sebou víc, nebo si za jejich půjčení něco účtovat ($$$). Případně, zkuste svůj cenný majetek před ostatními ukrýt.

Napsala: Adéla Staňková