Máme za sebou první ročník naší módní přehlídky! Pojďte se podívat, jak vše proběhlo!

Reportáž z módní přehlídky prvního a čtvrtého ročníků oboru Návrhářství oděvů, kterou dokázali ve spolupráci s třetím ročníkem oboru Multimediální tvorba.

10. 3. u nás ve škole proběhla plánovaná módní přehlídka ve spolupráci třetího ročníku Multimediální tvorby a našich návrhářů z prvního a čtvrtého ročníku. Oba obory se spojily a vytvořily skvělou módní přehlídku, kde se ukázaly jak stylové kousky oblečení, tak i natáčecí a organizační schopnosti našich žáků.

Modní přehlídka probíhala v našem atelieru, který byl na přehlídku i tématicky aranžován. Návrhářky se představily ve dvou svých autorských kolekcích a na témata: Extravagance a Streetwear, která se nesla v duchu rebelství a vlastní originality.

Každý z žáků multimediální tvorby měl svoji speciální roli ve štábu. Za kamerami byli kluci Matěj Bajza, Richard Růžička, Michal Huvar a Vojtěch Kaczmarz. Kromě kameramanů nechyběl ani fotograf, kterým byl Tyrone D. Johnson. O naše modelky se staraly vizážistky Barbora Konečná, Hana Švendová a Sabina Dunajová, která si troufla i na modelingovou část.

Pro efekt pravé modelingové show nechyběl ani DJ František Ferenc a moderátor Tadeáš Urban. Aby toho nebylo málo, při prohlídce měli někteří žáci možnost dokumentovat zákulisí, a tak nechyběli ani rozhovory, kterých se ujaly děvčata Tereza Golabová a Darina Nepustilová. Produkci projektu jsem měla na starost já a celý projekt vedl náš pan učitel předmětu Návrhová tvorba – Jan Spisar. Pro oděvní část prací tady pro nás byla naše paní ředitelka Kateřina Slaná Ivanová, která radila při stylingu outfitů a zajistila profesionální zázemí modelkám.

Děkujeme našim talentovaným návrhářům a filmařům za skvělý projekt!

Autor článku: Sofie Vídenská

Fotografie z akce (Tyrone D. Johnson)