Motivační plakáty na chodbách

Všichni máme možnost zvolit si svůj osud a pracovat na tom, aby byl co nejlepší, jen na to občas zapomínáme. Proto se u nás ve škole objevili motivační plakáty. Nechte se jimi inspirovat.

Možná jste si všimli našich nových motivačních plakátů na stěnách školy. Tyto plakáty jsme vytvořili proto, abychom se všichni každý den zamysleli nad svým životem a nasměrovali jej správným směrem.

Schválně, přemýšleli jste někdy nad tím, jak žijete svůj současný život? Myslím, co chcete jednou dělat?, kým se chcete stát? nebo jen: jak máte zvládat každodenní úkoly a nezbláznit se z toho? Možná jste o tom, stejně jako já, zatím moc nepřemýšleli, ale to je chyba a teď je čas to napravit.

Pojďme to zkusit jinak! Odložme teď na chvíli mobily a sociální sítě a zamysleme se nad tím spolu.. Všichni víme, že každá cesta má nějaký začátek a nějaký cíl, že? No a stejné to je i v životě či kariéře – musíte vědět, kam chcete dojít, abyste věděli kudy jít. Vaše cesta životem pak bude mít směr a hlavně smysl.

Cíl

Cíl je vytoužený stav. Dosáhnutí tohoto stavu nám přináší dobrý pocit a zlepšuje náš život, podle toho, jak jej chceme žít. Zamyslete se nad tím, čím byste se jednou chtěli živit – bude to grafický design, ilustrace dětských knížek, fotografování, návrh interiérů, natáčení videí, obalový design, vlastní značka oděvů, nebo něco jiného? Uvědomit si takový cíl je první a nejdůležitější krok. Nemusí být příliš konkrétní, ale musí být váš – musíte jej chtít.

Cesta

Když víte, kam chcete dojít, můžete se zamyslet nad tím, jak tam dojít. Jaké znalosti budete potřebovat? Jaké dovednosti se musíte naučit? Kdo vám může být vzorem a inspirací? A jak to můžete zapracovat do svého kalendáře k ostatním povinnostem? To je spousta nelehkých otázek, ale jakmile to jednou promyslíte, budete z toho těžit dlouhou dobu.

I cesta může být cíl

Možná to zní jako klišé, ale jakmile se vydáte na cestu začnete se přibližovat svému cíli. Během cesty můžete zjistit, že původní cíl už není vaše priorita a trošičku jej upřesníte. Postupně si v hlavě uděláte z neurčité skicy krásně barevný a detailní obrázek svého cíle. A to nejlepší? Budete už velmi blízko jeho naplnění.

Zkuste to

Zkuste si odpovědět na otázky výše a napište si odpovědi na papír, ať je vidíte před sebou. Pak si napište, co každý den v týdnu děláte a kdy máte čas pracovat na své budoucnosti. Do tohoto vyhrazeného času napište aktivity, které vás přiblíží vašemu cíli. A pak je začněte dělat.

Samozřejmě první dny jsou těžké, věřte mi, vím to, ale čím více budete odolávat věcem, která nás rozptylují, tím snazší to bude. A pak se to stane rutinou. 

Pokud se do toho pustíte a vydržíte, uvidíte výsledky a zlepšení, které vám přinese radost. A také bych chtěl ještě říct, že výmluvy nejsou řešení. Jsou to jen lži. A jak zastavíte lži? Zastavíme je jedině pravdou. A ta pravda je, že máš vše, co potřebuješ – odvahu to zkusit, chuť to dokázat a čas se tomu věnovat. Stačí začít.. 

A pokud máš stále pochybnosti, pusť si video:

Autor článku: Filip Tichopád