Ohlédnutí za druhým pololetím školního roku 2021/2022

Tak a je konec roku 2021/2022 a než se s ním rozloučíme úplně, zopakujme si, co jsme ve druhém pololetí zažili..

Tak pěkně popořadě. Po krátkých pololetních prázdninách jsme se všichni vrátili do školy na druhou etapu školního roku. 

Narozdíl od prvního pololetí (kdy řádil COVID, karantény atd.) bylo druhé pololetí obohaceno o mnohé besedy, workshopy, exkurze, a jiné zajímavé zážitky pro všechny třídy. Od přednášek o modelingu a focení outfitů, dronech, přes návštěvy v IKEA, SIKO koupelnovém studiu, několika tiskárnách, Ústavu filmové tvorby, Dara Bags až po výlety Praha/Brno/Olomouc/Krakov/Ondřejník. Zkrátka, pořád se něco dělo. Nejednalo se ovšem jen o exkurze a výlety mimo školu, i v samotné budově bylo dost živo. 

Před svatým Valentýnem se u ředitelny objevila krabice na valentýnky, do které jsme mohli vkládat dopisy či vzkazy pro koho jsme jen chtěli. Dále jsme si užili team building s panem učitelem Harajdou, který nám vtipnou a zábavnou formou pomohl s posílením kolektivu. Den zdraví nám dal také mnohé do života, což doufejme, nebudeme muset využít – viz první pomoc nebo lekce sebeobrany.

Na jaře také začal vycházet školní komiks Green Teen a proběhla historicky první akce 24Hodin, během které vznikly dva filmy a jedna grafická novela.

Dále jsme se rozloučili se čtvrtým ročníkem slavnostní vernisáží na Landeku, kde byli maturanti stylově „vyloučeni“ ze školy na jejich poslední školní výstavě.

A v červnu to ještě nabralo na obrátkách. Kromě dne dětí a soutěže Kdo bude nejrychlejší řidič ve VR, jsme si zkusili celosvětový hit No Backpack Day a poté jsme jeli na historicky první celoškolní výlet na Ondřejník.

A nechyběly ani záhady – v půlce června se jedno patro z části uzavřelo a vedení tam připravuje nové vybavení na příští školní rok. Na co se asi můžeme těšit? Nezbývá než spekulovat a počkat si na září.

Děkujeme za krásné pololetí a přejeme všem krásné letní prázdniny. 

S pozdravem, redakce a vedení školy.