Pomalu se nám blíží konec prvního pololetí tohoto školního roku! Pojďme si jej společně zrekapitulovat.

Malá rekapitulace uplynulého pololetí.

Končí nám první pololetí, a tak jsme si pro vás připravili krátké ohlédnutí za tím, co vše jsme za tento skvělý půlrok společně zažili.

První výstava

Hned ze začátku jsme odstartovali naší první letošní výstavou s názvem „Místa-Ostravy Jihu‘‘, kde jsme se předvedli s více jak 70ti tematickými pracemi.

Objevily se zde různé výtvarné techniky, návrhy oděvů s motivy Ostravy-Jihu a samozřejmě i fotografie. V rámci výstavy nechyběla ani vernisáž a komentovaná prohlídka, kterou si natočila i Televize POLAR.

První plenér

Začal podzim a s ním přišla další vlna inspirace a nápadů pro naše studenty. Druháci za inspirací vyrazili rovnou do přírody, a to do Ski-areálu Opálená. Na plenéru vznikaly ilustrace, malby, fotografie či videa z dronů, a také došlo na seznamování a utužování přátelských vztahů s ostatními spolužáky.

Halloween

A samozřejmě jako každý konec podzimu, došlo na oslavy Dušiček, Obon, Gai Jatra, Día de Muertos nebo zkrátka Halloweenu. Žáci, ale také učitelé, společně dorazili v kostýmech a celý den provázela veselá atmosféra. Všechny navíc čekala sladká odměna.

Druhá výstava

Druhá výstava byla v zámečku ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Jejím tématem byl idealizovaný život na venkově a inspiraci jsme čerpali v dílech Josefa Lady. Celé aranžmá „pověšeného prádla“ skvěle zapadlo do konceptu a atmosféry zámku.

Mikuláš

Následoval prosinec a ten u nás samozřejmě také proběhl ve velkém stylu! Začal tím, že si naše žáky proklepl Mikuláš s andělem i čerty. Hodné žáky Mikuláš s andělem odměnil dobrotami a jelikož zlobiváky tady nemáme, tak čerti měli smůlu a museli do pekla s prázdnými pytli.

Vánoční den

Poté přišel Vánoční den. Ten celou školu provoněl vánočním kakaem, cukrovím a vaječným likérem. Vánoční den byl plný zábavných aktivit a inspiraci našel i v trendu minulého roku, seriálu Hra na Oliheň. Kromě Olihních her došlo i na příjemné vánoční posezení se zmíněným občerstvením a deskové hry. Prostě vánoční pohoda s kamarády. A jako odměna za výpomoc či dobré studijní výsledky zažilo 12 aktivních žáku speciální aktivitu – únikovou/role-play hru v Sovětské ponorce Kašalot K3.

A navíc

Kromě všech těchto skvělých akcí na naší škole proběhlo i pár příjemných menších změn. Máme nový a přehledný web. Fungující redakci. Nové iPady ve výuce, které se perfektně hodí na ilustrace a navrhování. Nově se také v našich počítačových učebnách objevily místo projektorů obrovské 4K televize. A spousta dalších akcí a drobností, které zpříjemňují život a studium na naší škole.

Tento půl rok byl pro nás a naši školu velmi úspěšným. Proto všem děkujeme, že se podílí na organizaci aktivit a doufáme, že život na škole bude i v dalším pololetí stejně tak zajímavý.

Autor příspěvku: Sofie Vídenská