Premiéra filmu našich žáků v galerii PLATO

Jsme moc hrdí na naše žáky, kteří natočili svůj autorský film "Vincetovy květiny" úplně sami.

Naši žáci ani přes letní prázdniny nezaháleli a rozhodli se rozšířit svá portfolia své schopností v oblasti filmové tvorby. Společnými silami natočili krátký film „Vincentovy květiny“.

Námět na film napsala Adéla Kubenková z 1. MT a pojednává o dospívání mladé dívky jenž trpí halucinacemi. Adéla se rovnou uchopila i režijní stránky filmu a po jejím boku jí byl Filip Tichopád ze třídy 4. MT v roli Kameramana a střihače. Na filmu se také podílela Sofie Vídenská taktéž ze 4. MT, která se ujala své oblíbené pozice ve štábu – Produkce.

Na výsledek se můžete přijít podívat již 22.10. v 17:00 do Ostravské galerie PLATO (Bývalý Bauhaus). V rámci promítání bude probíhat i diskuze o natáčení a také o tématu jejich filmu, kterým je problematické dospívání.

Update 14.1.2023 – film si můžete pustit již také online:

A tady jsou momentky z natáčení: