Přijímačky otevřeny!

Důležité informace o přijímacím řízení pro školní rok 2023 / 2024

Sleduješ nás delší dobu nebo jsme se právě potkali na veletrhu středních škol a uvažuješ o studiu u nás? Tak to jsi tady správně!

Nejprve jedna důležitá věc – proč jít studovat k nám a ne jinam? Má to dva hlavní důvody:

  1. Studium u nás je praktické, takže místo biflování tvoříš, fotíš, natáčíš a děláš různé zábavné věci, u kterých se vždy pobavíš.
  2. Studium u nás je zaměřeno na komerční tvorbu. Takže z tebe uděláme grafického designéra, filmaře, animátora, digitálního ilustrátora anebo game designéra. A víš proč? Protože tam si dneska vyděláš hodně slušné peníze.

OK, tak jsme si to ujasnili, co dál? Vyber si obor.

Nabízíme celkem dva obory – Grafický design a Multimediální tvorbu.

V grafickém designu se naučíš kreslit concept art pro animace a hry, sázet magazíny a katalogy, tvořit design obalů a taky navrhovat design webů a aplikací. Nakonec z tebe bude všestranný designér a budeš přínosem pro každé grafické studio, reklamní agenturu, animační studio nebo marketingové oddělení každé větší firmy.

V multimediální tvorbě se zase naučíš fotit, natáčet videa, pracovat s elektronickou hudbou, modelovat a animovat ve 3D prostoru a také animovat a používat speciální filmové efekty. Stane se z tebe všestranný kreativec, který se může dále specializovat na filmovou tvorbu nebo vývoj videoher v Unreal Engine. Podle toho se o tebe poperou buď herní studia nebo filmové či televizní štáby a velkou kariéru uděláš i v reklamě.

Obor už máš jasný? Prima, tak si podej přihlášku.

Přihlášku a vůbec všechny informace k přijímačkám najdeš na stránce Přijímačky. Ale to hlavní je podat si přihlášku do 30. listopadu. Je to jednoduché – do formuláře jen vyplníš své údaje a údaje svého zákonného zástupce, napíšeš tam název naší školy a obor, který tě zaujal. Pak si doma nebo ve škole vyplníš zadní stranu se známkami za 7. a 8. třídu (protože 9. ještě není uzavřena) a nakonec ti tvá základní škola dá na přihlášku razítko a můžeš jít k lékaři. Jeho schválení je důležité, ale neboj, je to jen formalita.

Přihlášku ke studiu i potvrzení od lékaře nám pak můžeš přinést osobně do školy nebo odeslat poštou na adresu: Střední škola uměleckých řemesel, Gurťjevova 1823/8, 700 30 Ostrava. Když to stihneš do 30. listopadu, vše je OK a v lednu se uvidíme na talentových zkouškách.

PST: Když připojíš motivační dopis, bude nám jasné, že máš o obor opravdový zájem a co přesně tě na něm zajímá..

Talentové zkoušky? Co to je?

Jde o zjištění míry tvého talentu – ukážeš nám své domácí práce a taky nakreslíš jednu přímo u nás ve škole. To je vše – žádné další testy ani zkoušky.

Bojíš se, že nemáš dobré práce k ukázce, nebo by se ti hodil trénink kreslení? V pohodě i s tím počítáme. Stačí se přihlásit k našemu přípravnému kurzu a práce si snadno doplníš a ještě si nacvičíš kresbu před talentovou zkouškou. Klikni na Přípravný kurz a dozvíš se víc.

Po talentových zkouškách sečteme body za jednotlivé aktivity podle těchto pravidel: co a jak hodnotíme a seřadíme uchazeče od nejvyššího dosaženého počtu bodů po nejmenší počet. Pro každý obor plánujeme přijmout 24 žáků, takže když budeš 1. až 24. máš to v kapse. Když ne, můžeš zkusit odvolání.

Další otázky?

Pokud máš další otázky, prosím, koukni na stránku Přijímačky, a pokud ani tam nenajdeš odpovědi, napiš nám na Messenger (@ssurostrava), nebo e-mail (skola@ssur.cz) nebo prostě zavolej přímo paní ředitelce – paní Slané Ivanové (+420 602 438 013).