Tipy na Velikonoce

Pár tipů na Velikonoce. Berte je však s nadhledem a pouze na vlastní nebezpečí :)

Všichni určitě známe ten pocit: sedíte si doma, jste rádi, že máte na chvíli pokoj od školy a můžete si zahrát svou oblíbenou videohru, nebo si pustit film, co jste už dlouho chtěli vidět. Ale do pokoje najednou vletí rodiče s tím, že se máte připravit, jelikož zítra začíná maraton návštěv u příbuzných!

A holky, vám navíc, až konečně přijdete od všech příbuzných, kamarádi napíšou, ať je čekáte u dveří, a že vás přijdou pořádně vypráskat. Ta drzost!

Ale dá se vůbec této situaci nějak vyhnout? 

Dá. Máme pro vás celkem 10 tipů na to, jak se z těchto nepříjemností vykroutit. (Některé budou dokonce možná i fungovat, ale je to bez záruky..)

Pět způsobů, jak nejet na návštěvu k rodině

Vymluvte se na písemku, kterou píšete hned v den návratu do školy

Tato výmluva nemusí být pro všechny lidi. Jestli se neučíte, rodiče mohou mít nějaké podezření, že se jedná o lež. To se ovšem dá okecat – můžete například říct, že právě proto, že jste lempli, musíte se na to učení už vážně podívat. Jen doufejte, že až se vrátí z návštěvy rodiče, nebudou vás chtít vyzkoušet..

Řekněte, že se necítíte dobře a myslíte, že možná máte koronu

V čase rozvolňování, kdy skoro nikdo nenosí respirátor ani v MHD, je tato výmluva perfektní. Jediná nevýhoda je, že vás rodiče mohou dohnat na testování. Jiné nemoci, jako třeba průjem, mohou být lepší volba.

Čekáte balík z Aliexpressu – a ne, na poštu pro něj jít nehodláte!

Už jste rodičům určitě řekli, jak moc se těšíte na něco, co jste si za pár korun a s dopravou zdarma objednali na Aliexpressu, a určitě jste jim také řekli, že bez toho nedokážete žít. Je tedy logické, že si na balíček raději počkáte doma, než abyste pro něj museli jít na pošlu, a museli něco vyřizovat s nepříjemnou paní u přepážky číslo 3. 

Kamarádi vás už pozvali do kina a vy je nechcete zklamat

Vaši rodiče určitě museli slyšet o tom novém filmu, kvůli kterému je teď tolik příspěvků na internetu, a přesně na ten už máte s kamarády zařízené lístky do kina. Vaše další možnost je na rychlo přátele přemluvit, aby s vámi na onen film šli, ať nakonec nemusíte jít sami.

Jste unavení a nemyslíte si, že vydržíte vzhůru

Tato lež se dá i jednoduše otočit v realitu, stačí zůstat vzhůru celou noc. Což vlastně pro vás nebude ani tak velká změna oproti normálu, že.. Také můžete zmínit, že by nepůsobilo dobře, kdybyste v půlce návštěvy usnuli stejně jako děda.

A teď, pět způsobů, jak se vyhnout výprasku od kamarádů.

Jedete na návštěvu k rodině

Ano, je to trochu proti tomu o co jsme se snažili v první části, ale zase je to dobrá možnost, jak se vymluvit z výprasku. Vaši přátelé už určitě slyšeli o tetě Sylvě, ano, o té co bydlí v Praze s rodinou, a má malé děti, se kterými nemůže přijet k vám domů. Proto u ní na návštěvě jste na několik dní, a vrátíte se až v pondělí večer. Nebo pro jistotu až v úterý ráno.

To je zvláštní, zrovna ten den máte lekci sebeobrany proti útočníkům s pomlázkou

Tady nemusíte ani nic říkat, člověk s několika mozkovými buňkami pochopí, že naučenou sebeobranu máte v plánu použít proti němu.

Je u vás váš starší bratranec, který nemá rád když vám někdo ubližuje

Starší sourozenci nebo příbuzní, kteří vás ochraňují mohou být někdy skvělým repelentem před nechtěnou pozorností. Alternativa je říct, že táta nechce, aby na vás kluci vytahovali klacky, jelikož to vidí jako něco nevhodného.

Váš pes má blechy, a jedete s ním na veterinu. Už je má i sousedka!

Nikdo by nechtěl riskovat střet se psem, ze kterého na vás mohou přeskočit blechy. A když zmíníte, že se to už stalo, celá rodina, dokonce i sousedka je má, a psovi jedete pro medicínu, nikdo u vás doma ani neštěkne.

Našli jste si brigádu, a zrovna máte směnu

Nemusí se nutně jednat o brigádu, ale přátelé pak nemohou vyzvídat, kde pracujete, a nebudou vědět, kam jít. Stačí říct, že po noční budete spát, protože se v úterý vracíte do školy.

PS: Tipy výše berte jako legraci. Stejně všichni víme, že nakonec se na návštěvy stejně půjde a my holky dostaneme nařezáno.. Pff!

Autor článku: Adéla Staňková