Vánoční den 2021

Kouzelný den, plný speciálních aktivit a překvapení. Jak probíhal? Přečtěte si.

Ve středu 22. 12. jsme se v tomto kalendářním roce potkali ve škole již naposledy, a proto byl pro nás všechny tento den naprosto výjimečný, zábavný a nezapomenutelný. 

Hned z rána nám paní ředitelka uvařila výborné vánoční kakao a poté následoval pestrý zábavní program!

12 vyvolených

Pro 12 žáků jsme připravili velice speciální překvapení jako odměnu za jejich činy. Šlo o žáky s výjimečnými studijními výsledky a ty, kteří nám nejvíce pomohli v uplynulých měsíci s organizací aktivit pro spolužáky. V předcházejících dnech dostalo těchto 12 vyvolených speciální povolávací rozkaz psaný azbukou, který jim byl vstupenkou na palubu ruské jaderné ponorky Kašalot 3. Ponorka Kašalot 3 je speciální obrovská úniková role-play hra, která vyžaduje, aby spolu tým 12 námořníků spolupracoval a udržel ponorku v chodu navzdory nepříznivým událostem, které se ji pokoušejí potopit. Hrou je provázel pan učitel Harajda, zkušený skaut. Pro všechny zúčastněné to byly velmi sugestivní a zábavné 2 a půl hodinky. – Jen pro představu – ponorka má 9 různých místností, všechny stylizované do prostředí ponorky, několik počítačů, strojů a dalšího vybavení, které je možno ovládat a díky hraným rolím byl celý příběh skvěle zamotaný a nenechal nikoho se nudit! Po skončení proběhla také poučná zpětná vazba, kde si všichni zúčastnění sdělili své dojmy a probrali, co se jim povedlo i to jak lze řešit různé situace jako tým.

Hra na Oliheň

Ale i ostatní žáci zažili něco speciálního. Trendem letošního roku, jak jste zřejmě zaznamenali, byla korejská inspirace na jednorázovou volnočasovou zábavu – Hra na Oliheň. Vše bylo pro žáky tajemstvím, dokud ráno nezačala hrát známá hudba a vojáci v červených kombinézách (v podání našich žáků 2. ročníku a paní učitelky Stankušové) nevyzvali soutěžící do místnosti, kde na ně již čekala Roboholka s úkoly. Zajímá vás, jak moc reálně to proběhlo? Vlastně docela hodně – vojáci měli připravené pušky NERF a když někdo úkol nesplnil, byl zastřelen.

Další aktivity a fotokoutek

Kromě Hry na Oliheň, jsme měli také možnost posedět s kakaem a cukrovím, ochutnat virgin vaječný likér (4 druhy!), zahrát si pár karetních únikových her, zúčastnit se Velkého vánočního kvízu, čmárat (doodle) na velký formát, zažít na vlastní kůži improvizaci známou z pořadu Partička a pobavit se s ředitelkou a učiteli neformálně. Většina z nás žáků, ale i učitelé přišli ve vánočním oblečení a zvěčnili se ve fotokoutku.

Letošní Vánoční den jsme si opravdu moc užili a velké díky patří všem, kteří se na jeho organizaci a průběhu podíleli! Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků, hodně štěstí do nového roku a opravdu velké díky, za další rok strávený společně na této škole.