Výstava: Místa Ostravy Jihu

Reportáž z vernisáže k výstavě Místa Ostravy Jihu ze dne 4. 10. 2021 v DK Akord na Náměstí SNP. Více jak 70 fotografií, ilustrací a maleb ikonických míst Jihu. Poznáte je všechny?

Jak dobře známe Ostravu Jih? Přesně tahle otázka zaznívala v posledním měsíci na naší škole fakt často. Všichni jsme se totiž zabrali do tvoření prací na naši letošní první výstavu právě na toto téma.

Bylo to náročné, ale žáci vše pod vedením naší paní ředitelky, paní učitelky Krausové a paní učitelky Rýšavé vše zvládli a v pondělí 4. října konečně nastal ten očekávaný den – zahájili jsme naší výstavu slavnostní vernisáží!

Vernisáž se konala v klubu místního kulturního domu AKORD a začala krásným proslovem paní ředitelky a přípitkem naší šéfredaktorky a žákyně ze 3. ročníku MT, Sofie Vídenské. Pro hosty bylo připraveno občerstvení v podobě chlebíčků a šampaňského (nealko), nechyběl ani hudební doprovod, o který se postaral žák z 2. ročníku MT Damian Říčan. Společně s hosty jsme si prošli práce našich žáků a poté vše prodiskutovali.

Mezi prácemi se objevily jak úchvatné fotografie, tak originální a osobité ilustrace s motivem Ostravy-Jihu. Celá akce byla dokumentována naším žákem Filipem Tichopádem z 3.MT.

Moc děkujeme všem, co se na výstavě podíleli nebo se zúčastnili vernisáže, a moc se těšíme na další!