Výstava: Zima na venkově

Reportáž z naší druhé výstavy s tématem: "Zima na venkově".

Od pátku 26. 11. 2021 je k vidění druhá výstava naší střední umělecké školy. Tentokrát má téma: „Zima na venkově“.

Jsme moc rádi, že nám pan starosta Staré Vsi nad Ondřejnicí umožnil vystavovat v nově zrekonstruovaných prostorách zámku, který pro téma naší výstavy představuje perfektní atmosféru. Instalace žákovských prací na provázku a uchycení dřevěnými kolíčky opět symbolizuje dobový způsob věšení prádla.

Výstava zachycuje idylické scenérie, tradice našich předků a zasněženou přírodu. Stylizace čerpá hodně inspirace z díla slavného Josefa Lady, ale techniky zpracování se liší. Celkem 20 prací žáků naší školy bude k vidění až do 30. ledna 2022.

Vernisáž

Na vernisáži bylo živo i přes všechna ta nově zpřísněná opatření, která jsme museli dodržet. Vernisáž tak proběhla venku, místo vevnitř a do místnosti s obrazy jsme mohli pouštět pouze malé skupinky. Co se dá dělat, takové je dneska doba. Proto jsme připravili koláčky a horký svařák, aby nám návštěvníci nezmrzli při čekání na „bezpečnou“ prohlídku výstavy.

Zahájení výstavy se neslo v přátelském duchu a během večera jsme měli možnost promluvit si s rodiči našich žáků o škole, výstavě, ale i o životě. Během vernisáže krásně sněžilo, všude vonělo svařené víno a na konci byl rozsvícen i veliký vánoční stromeček. Vánoční atmosféra tedy přeci jen nakonec byla 🙂

PS: Výstava bude k vidění do 30. 1. 2022 a současně s naší výstavou je na zámku ve Staré Vsi nad Ondřejnicí také k vidění výstava historických hraček a kočárků. Tak se přijďte podívat. Je to kouzelné.