Ohlédnutí za plenérem na Horní Bečvě

Studenti druhého ročníku absolvovali v polovině září 2019 kreslení v plenéru. Základním táborem jim byl hotel KAHAN na Horní Bečvě a inspirací malebná okolní krajina. Počasí bylo slunečné, a tak se celý víkendový pobyt vydařil. Níže si můžete přečíst recenzi od Filipa Hizela, žáka 2. ročníku, který se akce zúčastnil, prohlédnout si momentky a také díla, která žáci vytvořili.

„Vzhledem k tomu, že letošní plenér byl můj první plenér v životě, tak jsem měl jistá očekávání. Myslel jsem, že tam budeme jen kreslit a malovat, a že to bude v podstatě stejné jako ve škole. Ovšem hned v prvních pěti minutách po příjezdu jsem zjistil, že mé představy byly velmi omezené.

Hned jak jsme dorazili k ubytování, tak nás učitelé uvedli do děje následujících dnů. Potom jsme se šli všichni ubytovat a vybalit věci. Jak jsme měli hotovo, tak jsme šli na oběd. Abych to zkrátil, jídlo bylo moc dobré a nebylo si na co stěžovat. Na první pohled mě ohromila nádherná krajina Horní Bečvy. Počasí nám vyšlo nádherné, nepršelo a neviděli jsme ani mráček, avšak pořad jsme na horách, takže se dá předpokládat, že když jste v lese a sedíte, tak je chladno. Takže odpovídající oblečení přijde vhod. Samozřejmě jsme měli dost času i na volnočasové aktivity, jako například fotbal nebo basketbal na hotelovém hřišti, nebo procházky po okolí, které vážně stojí za to.

Pro mě asi nejlepší část tohoto plenéru bylo seznámení s ostatními třídami. Například jsme si sedli večer u ohně a povídali si o sobě navzájem a smáli se. Celkově bych plenér ohodnotil 5 hvězdičkami a doporučuji jet opravdu všem, byla to úžasná zkušenost a jestli někdo řešíte peníze, za toto opravdu zanedbatelnou částku, tak vám mohu říct, že to jsou dobře utracené peníze.

Speciální poděkování panu učiteli Witáskovi a paní učitelce Prachařové za pohodový víkend, a doufám, že si to užili stejně jako já.“

‒ Filip Hizel, 2. MT

Galerie:

Prostředí:

Momentky:

Práce: