VÍDEŇ 2019

Dne 29.11.2019 se uskutečnil výlet naší školy do nejbližšího hlavního města k našim hranicím. Vídeň, Wien, Vienna – hlavní město Rakouska. 

Vyjeli jsme brzy ráno, abychom stihli vše, co jsme měli v plánu. A že toho bylo hodně! Cesta do Rakouska nám utekla rychle a nerušeně, protože skoro celý autobus spal. 🙂 Hned po výstupu z autobusu se nám ukázal v celé své kráse Karlskirche (Kostel svatého Karla Boromejského). Tento kostel byl postaven za císaře Karla VI. a byl projevem díků za odvrácení epidemie, která postihla na 8 000 obyvatel Vídně. 

Poté jsme se vydali přes centrum Vídně do Uměleckohistorického muzea (Kunsthistorisches Museum Wien), kde jsme viděli unikátní díla malíře Michelangela Merisi da Caravaggia a všestranného umělce Gian Lorenzo Berniniho. Zážitek to byl opravdu velkolepý – vidět naživo obrazy a sochy těchto mistrů, ze kterých i po letech vyzařuje tu drama a vášeň, tu elegance a harmonie, bylo opravdu inspirující. Výstava v nás navodila takový umělecký „vibe“, který nám připomněl, proč jsme se stali studenty umělecké školy a že umění je to, co nás všechny zajímá a baví. 

Než jsme se přesunuli k dalšímu bodu našeho nabitého programu, měli jsme krátký rozchod a možnost projít si každoroční kouzelné vánoční trhy a kochat se krásou vyzdobené adventní Vídně. 

Naše kroky poté směřovaly do pohřebiště Habsburků. Tato Habsburská hrobka je známa pod jménem „císařská“ nebo také „kapucínská“. Nachází se v samém centru Vídně pod kapucínským kostelem. Viděli jsme zde sarkofág Marie Terezie a sarkofágy dalších Habsburků včetně císařů, císařoven a královen. 

Vánoční atmosféru v krásné Vídni jsme završili procházkou zpět ke Karlskirche, kde jsme nastoupili do autobusu a vydali se na cestu domů.

Za celý výlet děkujeme všem učitelům a úžasné mamince pana učitele Mgr. Daniela Bednáře. 

Těšíme se na další výlet.

Galerie