Kam o prázdninách?

Taky si říkáte, kam vyrazit o prázdninách? Inspirujte se těmito žhavými tipy!

Prázdniny jsou doslova za rohem a možná už plánujete jak svůj volný čas využít.

Nechte se inspirovat tipy na prázdninové výlety a poznejte nové místa.

CHKO PÁLAVA

Jestliže se ochomýtnete okolo jižní Moravy, CHKO Pálava rozhodně stojí za shlédnutí. Spousty návštěvníků tvrdí, že Pálava je jedním z nejkrásnějších míst v ČR.

BAŤŮV KANÁL

Takzvaný Baťův kanál je historická vodní cesta, která představuje netradiční a atraktivní možnost, jak poznat kraj kolem řeky Moravy od Kroměříže až po Hodonín. 

BRŇENSKÉ PODZEMÍ

Brno ukrývá starobylý podzemní systém, který byl objevován a zpřístupněn veřejnosti až v posledních desetiletích. Neváhejte tedy spustit se pod město a zkusit netradiční zážitek mimo dosah denního světla.

BLANSKO

Město Blansko je považováno za vstupní bránu do Moravského krasu. V okolí najdete řadu přístupných jeskyní a na své si přijdou i milovníci industriální architektury a technických památek.

Anthropos

Pro milovníky historie se nabízí brněnský pavilon Anthropos, který vás provede cestou do pravěku. Jedinečné muzeum mapuje nejstarší dějiny osídlení Moravy a celého evropského kontinentu.

Alexandrova rozhledna Adamov

Alexandrova rozhledna, lidově označovaná jako Alexandrovka, se nachází v Moravském Švýcarsku na okraji Moravského krasu. Nabízí výhled ze 17ti metrů na dříve zmiňovanou Pálavu, nebo třeba do údolí Svitavy.

10-Z Bunker

10-Z Bunker je kryt, který byl původně vyhrazen jen pro pár vyvolených, ale naštěstí nemusel být nikdy použit. Vznikl během 2. světové války. Dnes je zpřístupněn veřejnosti a i vy do něj můžete kouknout a nahlédnout tak do nepříliš vzdálené minulosti. Projděte se 65 místnostmi a prohlédněte si například telefonní ústřednu, filtrovnu, anebo dveře smrti, do kterých odsouzení před smrtí vyrývali vzkazy. Pro odvážné je tu možnost noční exkurze či dokonce přespání.

Boskovice

Boskovice jsou plné krásných míst a památek. Dominantou města je zřícenina gotického hradu. Ve městě najdete i empírový zámek Boskovice, nebo také synagogu, hřbitov i lázně.

Cesta hrdelního práva Tišnov

Cesta hrdelního práva vede od tišnovské radnice k nedaleké šibenici a je na ní celkem sedm zastavení odkazujících k sedmi smrtelným hříchům

Býčí skála

Jeskyně Býčí skála nacházející se ve střední části Moravském krasu patří k vůbec nejtajuplnějším místům v rámci celého Česka. Ve starověku patřila Býčí skála k největším svatyním v Evropě.

A nyní už víte kam vyrazit. Tak tedy, pěknou cestu a spoustu nových zážitků.

Autor: Petra Javorková