Dny otevřených dveří

Zaujal vás některý z oborů? Navštivte nás osobně během dne otevřených dveří. Nahlédněte do našich učeben a ateliérů, prohlédněte si naše vybavení a zeptejte se na vše, co vás o naší střední škole zajímá.

Termíny dnů otevřených dveří:

  • 6. 10. 2023 od 15:00 do 17:00
  • 20. 10. 2023 od 15:00 do 17:00
  • 9. 11. 2023 od 17:00 do 19:00

Chcete vlastní termín? Zavolejte nám na číslo +420 602 438 013 a domluvíme se.

Přijímací řízení

Jste již rozhodnutí? Podívejte se na to, co vás v přijímacím řízení čeká. Níže zjistíte, z čeho se zkoušky skládají, jaký máme systém hodnocení a všechny další důležité informace, které potřebujete vědět.

Přihláška a motivační dopis

Přihláška je jednotný formulář od MŠMT, který je třeba vyplnit a nechat si potvrdit na vaší základní škole. Přihlášku je nutné podat nejpozději do 30. listopadu a součástí přihlášky je také lékařský posudek.

Kromě nezbytných formalit v přihlášce ke studiu nás dále zajímá, proč jste si vybrali právě tento obor a co vás na něm fascinuje. Napište nám tedy prosím motivační dopis. Uveďte v něm své dosavadní zkušenosti s oborem, případně zmiňte tvůrce, které obdivujete, a rovněž popište svou představu o budoucí kariéře.

Přihlášku i formulář pro lékaře najdete zde:

Přípravný kurz (1. kurz byl naplněn, 2. kurz byl naplněn)

Hlásíte se k nám a chcete pomoc s povinnými domácími pracemi? Zúčastněte se kurzu, který vám pomůže připravit si domácí práce pod vedením našich pedagogů!

Kurz bude probíhat v prosincových pátcích: 1. 12., 8. 12., 15. 12. a 22. 12. 2023, vždy od 14:30 do 18:30 v budově školy v Ostravě-Zábřehu. Docházet k nám budete tedy 4 týdny a celkem s námi strávíte 16 hodin (1 hodina = 60 minut), během kterých si vytvoříte povinné domácí práce a naučíte se, jak zvládnout talentovou zkoušku.

Kurz stojí 2 000 Kč za osobu. Přípravný kurz je určen pouze zájemcům o studium na Střední škole uměleckých řemesel. Pokud se chcete zúčastnit, je třeba mít podánu přihláškou ke studiu na naší škole. Cenu za přípravný kurz zaplatíte hotově při prvním setkání 1. prosince 2023.

Talentová zkouška

Talentová zkouška se skládá ze dvou částí. První je práce, kterou sami vytvoříte u nás ve škole. Budou u toho naši učitelé a budou sledovat váš postup. Občas poradí, ale v hlavní roli bude váš talent. Při hodnocení bude mít právě tato práce nejvyšší váhu.

Jakou práci budete vytvářet:

Pro obor Grafický design bude zkušební prací kresba zátiší u oboru Multimediální tvorba kresba geometrického objektu. Obojí bude kresleno tužkou na formát A3. Výtvarné potřeby i papír budete mít u nás již připraveny.

Co si vzít s sebou:

  • doklad totožnosti,
  • domácí práce (viz níže),
  • nabitý mobilní telefon,
  • svačinu a pití (k dispozici je mikrovlnka a rychlovarná konvice).

Domácí práce:

Domácí práce jsou druhou částí talentové zkoušky. Jde o práce, které jste tvořili dříve v rámci ZŠ, ZUŠ, kroužku nebo prostě doma. Jaké práce chceme vidět a jak je máte poslat se dozvíte v dokumentu Informace k přijímacímu řízení výše.

Jak to bude probíhat:

  • Přihlášení uchazeči dostanou do 11. 12. 2023 registrační číslo e-mailem. Toto číslo si prosím dobře uschovejte, protože vás bude provázet celým přijímacím řízením: označíte jím své domácí práce, práci ve škole a bude sloužit i k vaší identifikaci, jakmile zveřejníme počet bodů na webu naší školy.
  • V den konání talentové zkoušky (3. nebo 4. ledna 2024) se usadíte v učebně a po oficiálním zahájení zkoušek se pustíte do své práce nebo do prezentace vašich domácích prací.
  • V polovině dne se skupiny vymění – ti, co kreslili půjdou prezentovat a ti co prezentovali půjdou kreslit.