O škole

Stavíme na pětadvacetileté tradici, moderních učebních plánech, profesionálním vybavení a učitelích z praxe.

Vychováváme profíky. Už 25 let.

Sousloví „umělecké řemeslo“ v sobě spojuje dvě fascinující oblasti lidské činnosti: umění a řemeslnou práci. Naše Střední škola uměleckých řemesel ve svých žácích rozvíjí obě tyto oblasti, tedy jak umělecké nadání, tak praktickou zručnost. A to již od roku 1994.


Naše tajemství?
Myslíme na konec. Už od začátku.

Učíme prakticky. Fakticky. Naše žáky připravujeme na reálný pracovní proces již od prvního ročníku. Sledujeme, jak se jim daří, a podle toho upravujeme naši výuku.

Naši učitelé jsou z praxe. Žáci tak mají možnost učit se potřebné základní znalosti od odborníků a zároveň se poučit z jejich zkušeností.

Naše vybavení je špičkové. Ve dvou budovách naší školy máme profesionálně vybavené učebny i ateliéry. Žáci si tak vyzkouší různé techniky a přístroje, které se jim v životě budou hodit.

A kromě toho…

Pořádáme besedy a exkurze. Pro ujasnění budoucí kariéry žáků doplňujeme výuku besedami a exkurzemi. Odborníci z praxe tak sdíli s žáky své zkušenosti z projektů, na kterých pracovali. A žáci mají možnost nahlédnout do reálného provozu různých firem během exkurzí.

Jezdíme na kulturní zájezdy. Jako jedna z mála středních škol v Ostravě pořádáme pro své žáky výlety za evropskou kulturou. Návštěvy evropských muzeí s odbornými průvodci pomáhají žákům uvědomit si různé historické souvislosti a načerpat inspiraci k vlastní tvorbě.

Tvoříme na plenérech. Sportovní kurzy? Lyžáky? My máme raději výtvarné plenéry. Pořádáme celkem dva. Podzimní plenér je „adaptační“ a je určen žákům prvního a druhého ročníku. Jarní plenér je pak primárně pro žáky třetích ročníků a je jakousi přípravou na maturitní ročník.

Děláme to dobře? 

Pětadvacetileté zkušenosti ukazují, že jdeme správným směrem. Mimochodem, věděli jste, že jsme druhou nejstarší střední uměleckou školou v Ostravě? Je to tak – tradice si u nás podává ruku s pokrokem.

A ještě jedna věc. Naše škola sousedí se Střediskem volného času, žáci se tak mohou po vyučování odreagovat a přijít na jiné myšlenky. Středisko nabízí kroužky zaměřené na různé sporty, jazyky či nejrůznější deskové hry.

Stravování

Stravování žáků smluvně zajišťujeme v jídelně Základní školy, Ostrava-Zábřeh, Kpt. Vajdy 1a, jejíž budova stojí asi 600 metrů od naší školy.

Více informací získáte zde: Informace školní jídelny

V okolí naší střední umělecké školy se nachází také restaurace, obchody s potravinami a bistra s rychlým občerstvením.

Ubytování

1. Studentská rezidence Vista nabízí ubytování v jedno- nebo dvoulůžkových pokojích typu Standard a Standard plus. Ubytovaní žáci zde mají k dispozici připojení k internetu, posilovnu, společenskou místnost s TV a také samoobslužnou pračku.

Více informací získáte telefonicky na čísle +420 597 221 103 nebo e-mailem: misutka@boswell.cz

Dostupnost od školy

  • Vzdálenost: 850 m
  • Pěšky: asi 11 minut chůze
  • Na kole: asi 5 minut, lze využít sdílená kola a elektrokoloběžky

2. Domov mládeže nabízí ubytování v pokojích pro 2 až 4 osoby. Žákům je k dispozici připojení k internetu, studovna, kuchyňka, knihovna a posilovna.

Více informací získáte na webu: www.dmostrava.cz

Dostupnost od školy

  • Vzdálenost: 1,8 km
  • Pěšky: asi 23 minut chůze
  • Na kole: asi 12 minut, lze využít sdílená kola a elektrokoloběžky
  • Autobusem: č. 41 a 48 ze zastávky Náměstí Ostrava-Jih na zastávku Náměstí SNP
  • Tramvají: č. 15 ze zastávky Josefa Kotase na zastávku Zábřeh vodárna

Naši skvělí učitelé

#ucitele

Zdenek Pala

Dějiny výtvarné kultury, Technologie, Praktická cvičení

#ucitele

Jaroslava Indrová

Český jazyk a literatura

#ucitele

Petr Slaný

Informační a komunikační technologie, 2D grafika