Multimediální tvorba

82-41-M/17
MULTIMEDIÁLNÍ TVORBA

Focení. Natáčení videí. Postprodukce a speciální efekty. Počítačové hry. Naučíme tě vše, co budeš jako kreativní tvůrce potřebovat.

Vyplň si přihlášku

Multimediální tvorba? Hýbe světem.

Obsah a zábava. Tahle slova dnes slýcháme denně. Všichni potřebují zábavný obsah – na sociální sítě, na web či do magazínů. Komunikační agentury, fotografické ateliéry, televizní a filmové štáby, youtubeři a influenceři, ale také třeba divadla se bez dobrých kreativců neobejdou. I proto jsou fotografové, kameramani, střihači a herní nebo 3D designéři stále žádanějšími pracovníky. Proč? To je jednoduché: dobrá fotka nám zůstane v hlavě napořád, video oživí naše vzpomínky, poučí nás nebo vyvolá určitou emoci a 3D animace a hry nám umožní prožít naše sny.

Co z toho všeho vyplývá? Že multimédia jsou hnacím motorem dnešní zábavy. A my ve vzdělávacím programu Multimediální tvorba vychováváme tvůrce, kteří jsou připraveni tento motor rozjet naplno.

Co se u nás naučíš?

Fotografování a úpravu fotek. Naučíme tě fotit a upravovat obrázky včetně stylizace, efektů a tvorby realistických fotokoláží. Vyzkoušíš si focení produktů, portrétů, krajin a dalších scén s profesionální technikou, a to v ateliéru i venku.

Natáčení videí a postprodukci. Naučíme tě natáčet a stříhat video, připravit a nasvítit scénu anebo nahrávat a upravovat zvukové stopy. Vyzkoušíš si práci s profesionálními kamerami, GoPro i drony.

Animace. Naučíme tě animovat 2D a 3D objekty a tvořit animovaná videa. Vyzkoušíš si klasickou i digitální animaci, tvorbu speciálních filmových efektů a ovládání Adobe After Effects.

Zvuk. Naučíme tě zachytit zvuk, používat mikrofony a zvukovou techniku. Vyzkoušíš si mixování vlastní hudby a realizaci rozhlasových pořadů.

Obraz. Zvuk. Text. What’s next?

Absolventi programu Multimediální tvorba umí vystihnout neopakovatelný okamžik perfektní fotografií, osvětlit a ozvučit scénu a natočit i sestříhat emotivní video. Ovládají drony, dokážou vymodelovat postavy či objekty ve 3D, vytvořit herní bestseller nebo navrhnout úspěšnou reklamní kampaň. Jsou to zkrátka všestranní kreativci, kteří se snadno orientují v současných médiích a umí pro ně tvořit poutavý obsah.

Po maturitě pak mohou pokračovat dále ve studiu na některé z vysokých škol nebo přejít rovnou do praxe. Uplatnění nacházejí jako fotografové, scenáristé, režiséři, kameramani, youtubeři, marketingoví pracovníci, 3D grafici nebo game designéři.

Baví tě focení a animace?

Nastartuj svou kariéru fotografa, youtubera nebo motion designéra na Střední škole uměleckých řemesel v Ostravě.

Vyplň si přihlášku

Detaily vzdělávacího programu

Dosažený stupeň vzdělání:

Úplné střední odborné vzdělání s maturitou

Forma vzdělávání:

denní prezenční studium

Individuální studijní plán:

NE

Délka vzdělávání:

4 roky

Počet žáků ve skupině:

max. 12

Povinná praxe:

ANO, ve druhém a třetím ročníku

Délka povinné praxe:

2x 10 pracovních dní

Maturitní zkouška

Předměty společné maturitní zkoušky:

ČJ, AJ nebo Matematika (zvolí si žák)

Předměty profilové maturitní zkoušky:

ČJ, AJ, TE, DVK, Maturitní práce s obhajobou

Maturitní práce:

Jde o samostatnou práci, ve které žák vypracuje vlastní umělecké dílo podle zadaných témat pro daný školní rok.

Zdravotní omezení

Studium oboru Multimediální tvorba nemá žádná speciální zdravotní omezení, jen je vhodné zvážit, zda ti tvůj zdravotní stav dovolí koukat se do blikající obrazovky (a zvládat přitom zaostřování a korekci barev), vnímat ruchy a zvuky, rychle se přesouvat z místa na místo i s technikou a pracovat v malých temných místnostech, jakými fotografická a televizní studia jsou.

Co budeš ke studiu multimediální tvorby potřebovat?

Ve škole máš vše k dispozici, ale doma budeš potřebovat digitální zrcadlovku, stabilní vysokorychlostní připojení k internetu, barevnou tiskárnu a hlavně počítač s touto nebo lepší specifikací:

Procesor:

vícejádrový procesor s podporou 64bitových systémů – 2,5 GHz a vyšší

Operační systém:

Microsoft Windows 10 (64bitový) nebo macOS verze 10.14 (Mojave) a vyšší

RAM:

16 GB DDR4 paměti RAM

Grafická karta:

4 GB RAM a vyšší s podporou OpenGL verze 4.0 nebo vyšší

Harddisk:

SSD 500 GB a vyšší pro instalaci aplikací + případně další vysokorychlostní HDD 2 TB a vyšší pro média

Monitor:

rozlišení 1 920 × 1 080 a vyšší

Jaké předměty na tebe čekají?