Návrhářství oděvů

82-41-M/07
MODELÁŘSTVÍ A NÁVRHÁŘSTVÍ ODĚVŮ

Módní trendy. Styling. Interiérový design. Bytové dekorace. Blogování. Naučíme tě vše, co budeš pro navrhování oděvů a interiérů potřebovat.

Vyplň si přihlášku

Návrhářství oděvů? Je trendy. 

Vypadat dobře a bydlet v hezkém si přeje každý. Inspirace z lifestylových magazínů a od influencerů na Instagramu je tak lákavá! Jenže když se do toho pustíte sami, zjistíte, že zkombinovat všechny ty barvy, tvary, vzory a materiály tak, aby vypadaly hezky, je docela fuška. Proto potřebujeme stylistky a interiérové designéry, kteří sledují trendy a orientují se na trhu. A jejichž služby tolik potřebují restaurace, firmy, redakce časopisů, developeři nebo třeba realitní kanceláře.

Co z toho všeho vyplývá? Že móda a stylové bydlení jsou stále trendy téma. A my ve vzdělávacím programu Oděvní a interiérový design vychováváme stylistky a interiérové designéry, kteří k tomuto tématu mají hodně co říct.

Styling. Naučíme tě poznat, co komu sluší a jak kombinovat barvy a materiály. Navrhneš si vlastní kolekci outfitů a vyzkoušíš si organizaci módní přehlídky.

Módní návrhářství. Naučíme tě tvořit vlastní střihy a šít osobité kolekce oděvů. Vyzkoušíš si klasiku i extravaganci a také tvorbu unikátních doplňků podle tvého vkusu.

Interiérový design. Naučíme tě navrhovat útulné interiéry a kombinovat nábytek s bytovým textilem a dekoracemi. Vyzkoušíš si také aranžmá v různých stylech i velikostech.

Lifestyle blogging. Naučíme tě fotit módu a interiéry a také o nich poutavě psát. Vyzkoušíš si vedení vlastního blogu a komunikaci na sociálních sítích.

Pohodlně. Rebelsky. Gala. Oblékání není drama.

Absolventky a absolventi tohoto oboru umí navrhnout vlastní oděvní kolekci, nafotit ji i odprezentovat na módní přehlídce. Dokážou také proměnit jakýkoli interiér v osobité místo, kde se lidé budou cítit příjemně. Znají současné trendy i materiály a zvládnou je skvěle kombinovat. Jsou schopni navrhnout bytový textil i dekorace, které interiéru dodají šmrnc, a také psát poutavé články o módě a stylovém bydlení.

Po maturitě pak mohou pokračovat dále ve studiu na některé z vysokých škol nebo přejít rovnou do praxe. Uplatnění nacházejí jako designéři interiérů, oděvní návrhářky a návrháři, osobní stylistky a stylisté, módní bloggerky a bloggeři nebo divadelní, filmové či televizní kostymérky a kostyméři.

Baví tě móda a interiérový design?

Nastartuj svou kariéru módního návrháře, interiérového designéra nebo bloggerské ikony na Střední škole uměleckých řemesel v Ostravě.

Vyplň si přihlášku

Detaily vzdělávacího programu

Dosažený stupeň vzdělání:

Úplné střední odborné vzdělání s maturitou

Forma vzdělávání:

denní prezenční studium

Individuální studijní plán:

NE

Délka vzdělávání:

4 roky

Počet žáků ve skupině:

max. 15

Povinná praxe:

ANO, ve čtvrtém ročníku

Délka povinné praxe:

10 pracovních dní

Maturitní zkouška

Předměty společné maturitní zkoušky:

ČJ, AJ nebo Matematika (zvolí si žák)

Předměty profilové maturitní zkoušky:

ČJ, AJ, TE, DVK, Maturitní práce s obhajobou

Maturitní práce:

Jde o samostatnou práci, ve které žák vypracuje vlastní umělecké dílo podle zadaných témat pro daný školní rok.

Zdravotní omezení

Studium oboru Návrhářství oděvů není vhodné pro žáky se závažným onemocněním horních končetin znemožňujícím jemnou motoriku a koordinaci pohybů. Obor rovněž není vhodný pro žáky s poruchami vidění, zorného pole a barvocitu ani pro studenty se závažnými a nekompenzovanými formami epilepsie a epileptických syndromů.

Co budeš ke studiu návrhářství oděvů potřebovat?

Ve škole máš vše k dispozici, ale doma budeš potřebovat grafický tablet, chytrý telefon s fotoaparátem, stabilní připojení k internetu, barevnou tiskárnu, šicí stroj a počítač s touto nebo lepší specifikací:

Procesor:

vícejádrový procesor s podporou 64bitových systémů – 2,5 GHz a vyšší

Operační systém:

Microsoft Windows 10 (64bitový) nebo macOS verze 10.14 (Mojave) a vyšší

RAM:

8 GB DDR4 paměti RAM

Grafická karta:

2 GB RAM a vyšší s podporou OpenGL verze 4.0 nebo vyšší

Harddisk:

SSD 250 GB a vyšší pro instalaci aplikací + případně další vysokorychlostní HDD 1 TB a vyšší pro média

Monitor:

rozlišení 1 920 × 1 080 a vyšší

Jaké předměty na tebe čekají?